
Otwarte czy zamknięte osiedle?
Zamknięte osiedle przeznaczone są wyłącznie dla ich mieszkańców. Zmniejsza to do minimum ryzyko, że na teren osiedla nie przedostaną się osoby bezdomne, niebezpieczne, a także dzikie zwierzęta. Często oprócz płota mają zapewnioną ochronę i monitoring. Na takim osiedlu są tereny zielone, place zabaw, sklepy, sale gimnastyczne, a nawet żłobki czy przedszkola.
Otwarte osiedle najczęściej lokalizowane są w centrum miasta, np. ze względu na charakter okolicy czy założenia architektoniczne, aby nie zakłócać krajobrazu danej przestrzeni. Składają się z pojedynczego domu lub odnowionego budynku mieszkalnego. Otwarte osiedla mogą wydawać się bardziej przyjazne, bo takie miejsca wyglądają bardziej żywo, a znajomość sąsiadów zwiększa poziom bezpieczeństwa.
Osiedla zamknięte gwarantują bezpieczeństwo, spokój i rozwiązują kwestie związane z parkowaniem, natomiast otwarte osiedla sprzyjają integracji, unikając sztucznych podziałów i umożliwiając kontakt z sąsiadami spoza zamkniętej przestrzeni.
Którą opcję wybrać? Każda dzielnica jest inna, więc odpowiedź na to pytanie zależy tylko od Ciebie. Znalezienie nowego domu może być trudne. Ale nie musi. Dlatego jesteśmy tu dla Ciebie. Umów się na konsultację, prezentację lub spotkanie w biurze. Chętnie Ci pomożemy w wyborze mieszkania.